Piemiņas vietas

Sākums » Apmeklēt » Objekti » Piemiņas vietas

Piemiņas vieta valsts dibinātājiem un valsts neatkarības atjaunotājiem

Sagaidot 30. gadadienu kopš vēsturiskā balsojuma par Latvijas neatkarības atjaunošanu, Likteņdārzā sadarbībā ar
biedrību 4. maija Deklarācijas klubs izveidota piemiņas vieta.

Tā veltīta Latvijas valsts dibinātājiem un atjaunotājiem, apliecinot mūžīgu pateicību cilvēkiem, kuri lēma par Latvijas dibināšanu 1918. gada 18. novembrī un balsoja par neatkarības atjaunošanu 1990. gada 4.  maijā. Viņu vārdi iegravēti uz solu plāksnēm. Piemiņas vietas projekta autores ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Vides un būvzinātņu fakultātes dekāne un Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras profesore Daiga Zigmunde un LLU Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras vadītāja, asociētā profesore Natalija Ņitavska.

Sibīrijas mātēm veltīta piemiņas vieta

Sadarbībā ar Latvijas Politiski represēto apvienību virtuālā Klusuma nama centrā izveidots ansamblis Sibīrijas bērnu mātēm

Par viņu pašaizliedzību un lielo uzupurēšanos atgādinās vārdi Māt, tu man dāvāji dzīvību divreiz. Kad piedzimu un kad nenomiru badā. Sibīrijas bērns. Ansamblis projektēts un izstrādāts ciešā sadarbībā ar LLU Vides un būvzinātņu fakultātes dekāni un Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras profesori Daigu Zigmundi, kā arī šīs katedras vadītāju un asociēto profesori Nataliju Ņitavsku.

Latviešu strēlnieku piemiņas vieta

Pirmā pasaules kara ierakumos izveidota latviešu strēlnieku piemiņas vieta

Likteņdārza teritorijā saglabājušies Pirmā pasaules kara ierakumi. Tajos latviešu strēlniekiem izveidota piemiņas vieta, ko atklāja strēlnieku pulku dibināšanas 100. gadadienā. Tās kompozīciju veido divas daļas. Latvijas laukakmeņu grupa  simbolizē mājās palikušos, bet laukakmeņu rinda, kas izvietota Pirmā pasaules kara ierakumos, – latviešu strēlniekus. ​Akmeņus izvēlējies un mākslinieciski izkārtojis tēlnieks Ojārs Feldbergs. Atceres vieta tapusi ar Aizsardzības ministrijas finansiālo atbalstu.

Sporta veterānu piemiņas vieta

Godinot dažādās represijās cietušos Latvijas sportistus, viņiem izveidota īpaša atceres vieta

Lai godinātu Latvijas izcilākos sportistus, kas gāja bojā vai cieta represijas okupāciju un kara dēļ, viņu atcerei pēc tēlnieka Ojāra Feldberga ieceres izkārtota īpaša laukakmeņu grupa netālu no Draugu alejas. Šī piemiņas vieta tapusi ar Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības un Latvijas Sporta muzeja iniciatīvu un atbalstu.​

Atbalsti Likteņdārzu tā tapšanā

Kļūsti par Likteņdārza draugu!
Tas ir viegli un ērti - pievienojies dārza atbalstītāju saimei ar
ziedojumu, savām darba rokām, ieraksti savu vārdu Likteņdārzā!"