Piektdien, 14. oktobrī Likteņdārza jaunajā Saieta namā viesosies Ēriks Vilsons ar monoizrādi “Mana Magadana”.

Aicinām pieteikt klases, 10.-12. klašu jauniešus un izmantot iespēju apmeklēt izrādi, iepazīt jauno Saieta namu, aplūkot izstādi “Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss” un izbaudīt Zelta rudeni Likteņdārzā.

Izrādes mērķis ir pievērst jaunatnes un sabiedrības uzmanību Latvijas valsts veidošanās un attīstības procesam, uzrunājot auditoriju personiski, rosinot domāt pa rvēstures notikumiem, cēloņu likumsakarībām caur viena cilvēka dzīves stāstu un radīt interesi par savas dzimtas vēsturi.

Izrādes autors Ē. Vilsons stāsta par savu dzimtu, par savas ģimenes saknēm, tādējādi aicinot ikvienu skatītāju izzināt savu senču ceļus Latvijā un pasaulē. Aktieris runā par savu dzimšanas vietu – Kolimas pilsētu Magadanu: „Meklējot savas saknes, cilvēki bieži atgriežas sākumpunktā – savā piedzimšanas vietā, lai atbildētu uz būtiskiem jautājumiem – kāpēc es esmu piedzimis šeit un tagad? Kāds ir manas dzīves uzdevums? Ko man nozīmē dzimtene?” Dramaturģiskais materiāls ietver režisora bērnības atmiņas, mammas Zentas Vilsones vēstules un trimdā sarakstītos dzejoļus, kā arī dienasgrāmatas fragmentus par 2013. gada braucienu uz Magadanu kopā ar Dzintru Geku un „Sibīrijas bērniem”.

Teātra zinātniece un kritiķe Gundegas Saulīte par izrādi raksta sekojoši: „Ēriks Vilsons savu monoizrādi nepārprotami adresējis skolu jauniešiem. Un tā ir skatītāju daļa, kurai stāstījuma gaitā daudz kas jāpaskaidro. Piemēram, kas ir Staļins, kas –izsūtīšanas, kas – bēdīgi slavenais latvietis Eduards Bērziņš, kurš Kolimas apgabalā dibināja koncentrācijas nometņu kompleksu un trestu Daļstroj.”

Dažāda vecuma skolēni, kā zināms, nav vienkārši paņemama auditorija. Bet Vilsona gadījumā visu izšķir sarunas nopietnība un cieņa pret klausītājiem – tā ir saruna ar līdzvērtīgiem dialoga partneriem.

Nodibinājums “Kokneses fonds” sadarbību ar programmu “Latvijas skolas soma” un kultūras attīstības biedrību “Tapa Lapa” plāno ilgtermiņā. Ņemot vērā skolu atsaucību tiks izveidota gaidītāju rinda un izrādes tiks plānotas arī 2023. gadā. Šobrīd vēl palikušas dažas vietas uz 14.oktobra izrādi plkst. 11.00 un 13.00.  

Iespēja pieteikties uz izrādēm sūtot epastu uz liktendarzs@koknesesfonds.lv  vai zvanot pa tālruni 25495544 un 29428404. Pieteikumi tiks pieņemti līdz 6.oktobrim.

Uz tikšanos Likeņdārzā!

www.liktendarzs.lv