Likteņdārzs, ko ar daudzu cilvēku un organizāciju atbalstu veido “Kokneses fonds”, saņēmis vērtīgu dāvinājumu no biedrības “Zemnieku saeima” apvienotajām saimniecībām – pateicoties vairāku desmitu lauksaimnieku ziedojumiem, Likteņdārzam uzdāvināts jaudīgs zāles pļāvējs.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja: “Cilvēki, kuri apmeklē Likteņdārzu, priecājas par tā sakoptajiem zālājiem, taču tikai retais iedomājas, ka zāles pļaušana ir viens no laikietilpīgākajiem darbiem dārzā. Tāpēc vērsāmies ar lūgumu pie Zemnieku saeimas, jo kurš gan labāk par lauksaimniekiem zina, kāda tehnika vajadzīga, lai uzturētu kārtībā 12 hektāru lielu zālāju. Mēs esam pateicīgi ikvienai lauku saimniecībai un SIA “DOJUS Latvija” par dāvāto zāles pļāvēju, ko dārza darbinieki jau nodēvējuši par “dārglietu”.  Likteņdārzu uzturam skaistu un sakoptu visos gadalaikos un Zemnieku saeimas biedru dāvinājums atvieglos mūsu ikdienas darbu.”

Biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre: “Mums ir svarīgi, lai būtu šāda vieta kā Likteņdārzs, kas godina cilvēkus, kuri padomju okupācijas laikā izsūtīti svešumā. Šo cilvēku vidū bija arī daudzas lauksaimnieku ģimenes, kuras aiz sevis atstāja tukšas mājas un nepieskatītas saimniecības. Kaut arī šodien ir strādīgi cilvēki, kuri uzņemas atjaunot šīs pamestās mājas, aizvien laukos ir daudz redzamas drupas tām ēkām, kuras savus saimniekus tā arī nesagaidīja. Bet tāda bija maksa, lai Latvija būtu neatkarīga valsts. Tāpēc šo dāvinājumu Likteņdārzam sniedzam par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienai. Lai arī turpmāk Likteņdārzs būtu sakopts un nestu tālāk šo cilvēku piemiņu.”

Likteņdārzs ir iecienīta vieta pastaigām un tas ir atvērts apmeklētājiem arī šobrīd valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā, vienlaikus “Kokneses fonds” atgādina, ka strikti ir jāievēro valdības noteiktie ierobežojumi kā par pulcēšanos, tā par distances ievērošanu. Apmeklētāju drošībai ārkārtējās situācijas periodā Likteņdārzā ir ierobežota pieeja bērnu rotaļu laukumam un skatu terasei, savukārt visi citi objekti ir brīvi apskatāmi.

2020. gada 9. maijā