Aktīvajā apmeklējumu sezonā, kas Likteņdārzā ilgst no maija līdz novembrim, šogad bijis rekordliels skaits apmeklētāju – dārzā viesojušies vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku, kas ir gandrīz divtik vairāk, nekā Latvijas simtgadē.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja: “Ir liels gandarījums par ievērojamo apmeklētāju skaitu. Likteņdārzam šis bija jubilejas gads, jo apritēja 15 gadu kopš dibinājām Kokneses fondu, lai izveidotu piemiņas dārzu mūsu tautas upuriem 20. gadsimtā. To ar daudzu ziedotāju atbalstu fonds turpina attīstīt un labiekārtot. Gads ir bijis ražīgs – Likteņdārzs kļuvis par pirmo un pašlaik vienīgo vietu Latvijā, kur, nosaucot vārdos, tiek pieminēti visi mūsu valsts dibinātāji un neatkarības atjaunotāji. Vasarā savus veltījuma ozolus dārzā iestādīja Valsts prezidents Egils Levits un bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, līdz ar to tagad Likteņdārzā rindojas visu atjaunotās Latvijas prezidentu stādītie koki.”

Latvijas valsts proklamēšanas gadadiena 18. novembrī simboliski ir aktīvās sezonas noslēgums Likteņdārzā, kas tiek atzīmēts ar gadiem iekoptu tradīciju – saulrieta sagaidīšanu dārza Amfiteātrī. “Lai arī šogad ārkārtas situācijā noteikto pulcēšanās ierobežojumu dēļ saulrietu negaidīsim kopā, par godu Latvijas dzimšanas dienai Likteņdārzā šodien pusdienlaikā tiks iedegtas sveces un ugunskuri. Dārzs arvien ir atvērts apmeklētājiem pastaigām un svētku noskaņai,” uzsver S. Kalniete.

Pirms Latvijas valsts proklamēšanas gadadienas Draugu alejā ieklāti kārtējie ziedotāju iegādātie personalizētie bruģakmeņi, kas šogad sasniedz teju 1000 bruģu. Lielāko bruģakmeņu ziedojumu Likteņdārzam dāvājis Aivars Vanags, kurš šādi iemūžinājis 80 savas dzimtas locekļu vārdus. Tāpat nozīmīgs ziedojums saņemts no Apvienoto Arābu Emirātu vēstnieces Latvijā Hanānas Halfānas Ubaidas Alī Almadhanī, kura iegādājusies personalizētos bruģakmeņus 26 vēstniecības darbiniekiem un viņu tuviniekiem.

Pateicoties Kokneses novada domei, šoruden ar melno asfaltu noklāts grants ceļš, kas ved uz Likteņdārzu no A6 šosejas. “Turpmāk braucējus un gājējus vairs nepavadīs baltu putekļu mākonis un  braukšana būs ērtāka un drošāka,” ir gandarīta S. Kalniete.

Tāpat dārza apmeklētājiem pieejama arī atjaunota Liktens gātes mobilā lietotne, kurā apkopoti dažādu cilvēku dzīvesstāsti, fotogrāfijas un citas liecības par pieredzēto Latvijai nozīmīgos vēstures pavērsienos 20. gadsimtā.

Tā kā Likteņdārzs ir atvērts apmeklētājiem arī ārpus aktīvās sezonas, “Kokneses fonds” aicina viesus atbildīgi ievērot ārkārtas situācijas dēļ noteiktos ierobežojumus un arī turpmākajos mēnešos apmeklēt dārzu vienīgi kopā ar saviem vistuvākajiem, pastaigu laikā ievērot distanci no citiem cilvēkiem un nepieciešamības gadījumā valkāt mutes un deguna aizsegu.

2020. gada 18. novembrī