Kokneses fonds saņēmis piemiņas ziedojumu no Lielbritānijas – inženierzinātņu profesora Reinharda Vītola ģimene, pavadot viņu pēdējā gaitā, lūdza tuviniekus un draugus savu ziedojumu veltīt Likteņdārzam. Ziedojumu vairāk nekā 2200 eiro Kokneses fonds saņēma vakar, 11. novembrī.

Sandra Kalniete, Kokneses fonda” padomes priekšsēdētāja: “Tas ir simboliski, ka Vītolu ģimenes dāvinājumu saņēmām Lāčplēša dienā. Profesora Reinharda Vītola un viņa kundzes vārdi tiks iemūžināti uz Saieta nama goda sienas, kur būs rakstīti visu to cilvēku vārdi un organizāciju nosaukumi, kuri gadu gaitā ar saviem ziedojumiem atbalstījuši Likteņdārza tapšanu. Vītolu ģimenes ziedojumu ieguldīsim Saieta nama otrās kārtas celtniecībā.

Profesors emeritus Dr. Reinhards Vītols bija Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Goda doktors, saņemot šo titulu par izciliem sasniegumiem inženierzinātņu attīstībā, nozīmīgu veikumu RTU mācībspēku kvalifikācijas celšanā un lielu ieguldījumu Latvijas inženieru starptautisko sakaru veicināšanā. Latvijas vēstniecība Lielbritānijā norāda, ka savu garo mūžu profesors veltījis latviešu kopienai Lielbritānijā, savukārt zinātnē viņš tiek atzīts par unikālu un sarežģītu problēmu risinātāju, izgudrotāju un mašīnu projektētāju, kas sava mūža patentējis 37 sistēmas un mašīnas.

Kokneses fonds izsaka līdzjūtību profesora dzīvesbiedrei Zentai Vītolai.

2019. gada 12. novembrī