18. novembrī, Latvijas valsts svētku ietvaros Kokneses fonds saņēmis īpašu dāvinājumu Likteņdārzam – Latgales Fotogrāfu biedrības dibinātāja, fotomākslinieka Igora Pliča lielformāta fotogrāfijas, kurās redzama Daugava visā tās garumā Latvijas teritorijā, no Piedrujas līdz jūras vārtiem, kur Daugava satiekas ar Baltijas jūru. Mākslinieka unikālā fotogrāfiju kolekcija apkopota izstādē “Daugav` abas malas”, kas ir meistara veltījums Latvijai.

Fotomākslinieks Igors Pličs Likteņdārzam uzdāvinājis vairāk nekā 100 izcilus attēlus, kas kopā veido 150 metrus garu fotogrāfiju rindu. Izstāde, sākot no nākamā gada pavasara, būs apskatāma Likteņdārza amfiteātrī.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja: “Likteņdārzs pieņem šo dāvinājumu ar lielu aizkustinājumu – tā ir patiesi unikāla fotogrāfiju kolekcija, kas ir arī mūsu laikmeta liecība, jo atspoguļo gultnes izmaiņas, kas radušās 20. gadsimtā. Tā rāda Daugavas varenību, mūsu dižupes vārdos neizsakāmo un apbrīnojamo skaistumu. Attēlu apjoms ir grandiozs un šie Daugavas aerofoto kļūs par vēl vienu iecienītu apskates objektu Likteņdārza viesiem – līdzās amfiteātrim un karogu mastu ansamblim, līdzās Liktens gātei, Skatu terasei un citiem mūsu ciemiņu novērtētiem pieturpunktiem Likteņdārzā.”

2019. gada 20. novembrī